banner1 banner1 banner1

4.12.2012

Political prisoner Mikalai Dzyadok stands trial 17

9:10, — Politics

Political prisoner Mikalai Dzyadok stands trial

The court of Shklou is to decide whether the political prisoner should be transferred to a maximum security prison....

Comments

Надежда, 9:28, 4.12      -   +28   +  
Вот молодежь, какая несгибаемая. Пусть вам Господь впереди, а вы позади.
Reply
Чегеварвар, 9:30, 4.12      -   +19   +  
Ранее политзаключенного признали «злостным нарушителем».
===============================================================
Раней, калі яны праз нашае бязьдзеяньне правялі гэтую беззаконную працэдуру з Зьміцерам Дашкевічам, многія папярэджвалі, што па ягонаму ўзору будуць накіроўваць гэткім-жа шляхам астатніх палітвязьняў. Цяпер ім можна даваць усё новыя і новыя тэрміны, і трымаць у турме бясконца, покуль яны там не памруць, да скону.
Пад нашае маўчаньне забіваюць тых, хто змагаўся за нас, за Вольную Беларусь.
Колькі цярпець прыгнёт, зьдзек над сапраўднымі Людзьмі, колькі яшчэ пакутаў праз нас выпадзе на лёс гэтых хлапцоў, ці ня будуць іхнія бацькі глядзець на беларусаў, як на народ, за які ня варта змагацца?
Камэнтары пра майбах, пра "недаумеватара" Савіных, пра ўсялякую драбязу, а пра нашых Герояў, якія мараць толькі аб сонцы і глыточку сьвежага паветра, аб нармальным хлебе, а не камбікорму ад шклоўскага "цара". А мы - камэнтары..
Reply
лукашизм - чума 21 века, 12:39, 4.12      -   +5   +  
Сам об этом постоянно думаю. Согласен с Вашим мнением. ШОС и верные ему лукашисты безнаказанно издеваются и уничтожают в тюрьмах наших лучших представителей, нашу элиту, наших лидеров, наше будущее, а нам всё равно.....
Только на то и способны, чтобы строчить комменты по поводу кондуктора или майбаха...и прочую хрень.

Каждый народ заслуживает того правителя, которого имеет. Это и всех нас касается....."бесстрашно" стучащих по клавиатуре и анонимно клеймящих ШОСа и его банду.

И всё же верится в лучшее, пока есть такие люди, которые не побоялись вступить в неравный бой с преступным антибелорусским лукашистским режимом.
Слава героям!
Reply
бел., 13:18, 4.12      -   +6   +  
Пад нашае маўчаньне забіваюць тых, хто змагаўся за нас, за Вольную Беларусь.

- - -

ТАК!
А что сделать сторонним людям, каждому из нас? Письма писать? Они их в мусорку и каждого на запись. На улицу выйти и сказать своё нет - это действенно, весь мир увидит к тому, что мы людьми зовёмся. Но выходить каждому отдельно или как? Может найдётся авторитетный поводырь, тогда люди и выйдут может. Наблюдаю, что нет у народа доверия сейчас к оппозиции. Лукавый своего добивается... Только с помощью мировой общественности, можно освободить захваченных в плен оппозиционных активистов. И ЭТО уже можно было давно сделать, но почему то мировая политика перед лукавым конюхом - швах!
Что могу сделать лично Я? Могу выйти к белпосольсву в Швейцарии. Могу устроить протестный акт голодвки. Подскажите, что? Но мне нужна поддержка. Я совсем одна. Признаться, боюсь, что могут навешать всякого, я уже судима условно, и моим запятнанным именем начнут дискредитировать оппозиционные силы. Поэтому хотелось бы делать всё под прикрытием. Так, думаю, и многие рассуждают. Бояться, что их выдернут из нормальной жизни, в которой, без них, начнёт скорей всего всё рушиться...
Reply
Чегеварвар, 15:57, 4.12      -   +3   +  
Шаноўная бел., 13:18, 4.12, заўсёды з задавальненьнем чытаю Вашыя камэнтары, бо ў іх непрыхаваны, шчыры й сапраўдны боль за Белрусь, за растраляных хлапцоў, за Любоў Кавалёву, за Зьмітра Дашкевіча...
Вельмі Вам ўдзячны, што не забылі сваю Радзіму, ў адрозьненьне ад многіх, хто рае "пакінуць гэтае балота ды забыцца, жывячы райскім жыцьцём".
Ёсьць людзі, якім я стаўлю "плюсікі" перад тым, як прачытаць камэнтар. Гэта Вы, шаноўная бел., гражіна, azhbeta, Iri, прізрак оперы, і шэраг іншых выдатных камэнтатараў.
Вы і гэтым разам маеце рацыю, сказаўшы, што сапраўдных лідэраў няма, бо кукушэнка робіць ўсё, каб іх ня было - каго забівае, каго за краты, каго - выціскае за мяжу.
Але і ў гэтым, на маю думку, таксама ёсьць плюс, што мы не аб'яднаныя. Можна назваць гэта аўтаномнасьцю, і каб перамагчы нас, трэба засадзіць паў-краіны па турмах.
Мы павінныя скарыстаць тую аўтаномнасьць, між іншым шукаючы магчымасьці дзеля аб'яднаньня (покуль часовага, па бягучых інтарэсах). Ведаю, што такія аб'яднаньні адбываюцца. Ёсьць і больш сталыя аб'яднанні, якія вядуць барацьбу з адкрытым забралам - МФронт, За волю, Платформа, ды інш, + палітычныя партыі. Але я не пра гэта.
Нашая "аўтаномія" дазваляе нам скарыстоўваць розныя сродкі. Аб тых, якія раблю я, я пісаў ўжо не адным разам, таму паўтарацца ня буду.
Ёсьць і такія думкі, каб нам скарыстоўваць дзеля гэтае мэты й Хартыю, тым больш паводле маіх зьвестак, на сёньня гэта - самы папулярны беларускі рэсурс навіноў. Ёсьць ідэі, напішу аб іх пазьней, бо тут сітуацыя адваротная: моц Хартыі - мадэрацыя - ёсьць ейна-жа хібаю, бо апэратыўнасьць сігнала збору (да прыкладу) - вельмі малая. Да таго-ж, пад выглядам сталага карыстальніка такі заклік можа зрабіць звычайны троль, скарыстаўшы чыйсьці нік.
Між іншым, неабходнасьць раптоўнага збору ў адным месцы - пэўная. Такая магчымасьць была ў сэрбаў, у егіпцянаў. Такім чынам абараняліся тыя, хто трапіўся ў лапы мразей. Сабраліся - зрабілі справу - разьбегліся. Мы ёсьць - нас няма. А заўтра будзем зноў менавіта там, дзе мы патрэбныя.
Тут трэба падумаць усім нам, рабіць свае прапановы.
Але каб гэта адбылося, трэба рабіць КОЖНАМУ з нас. Вам ня варта рызыкаваць, едучы ў Беларусь: Вы можаце шмат эфектыўней за нас скарыстаць тое становішча, якое маеце. Ня трэба галадовак, трэба плённая, ВЫНІКОВАЯ праца, на якую здольны толькі здаровы чалавек - лісты ў амбасады, дзярж.і грамадзкія аб'яднаньні, на СМІ, зборы подпісаў, інфармаваньне як мага большай кольскасьці людзей (у нас за гэта можна патрапіць пад "шпіянаж", у Вас - такіх абмежаваньняў няма. Карыстайцеся менавіта тымі перавагамі, што Вы маеце. Так робіць Халезін, Багданава, Каляда, Барадач, Пазьняк, Саньнікаў і іншыя нашыя Грамадзяне.
І дзякуй Вам за тое, што Вы прыймаеце беларусаў, за Вашыя прапановы.
Яшчэ раз дзякуй за Ваш боль.
З шчыраю павагаю.
Reply
бел., 23:21, 5.12      -   +1   +  
Чегеварвар, дзякуй Вам на добрым слове)
Листы.. Я не пишу, хиба на зону пакутникам нашым. Я не майстар зусим писаць листы: у яким выглядзе, менавита як разумна писаць?.. Але ж магу, пэўна, кали збяруся, работы и так толкам свае не раблю, придзецца, видаць, зусим час ахвяраваць на разбор па листам. Яшчэ прычына, чаго не писала, бо были и ёсьць моцныя хваляванни за сваих родных, таксама и за сябе. Не раз прапаноўвала, каб писаць калетыўна, збираць калектыўныя подписы, на сёння з гэтым можна адразу ўжо ў ААН и не з адным парушальным пытаннем, дзе за простыми людзьми будут стаяць граматныя и аўтарытэтныя людзи. Нешта не дачакацца... Кожны на сваём узроўни. Дачакаемся, што и праўда, цярпенне лопне и схопимся за вилы, не прывядзи Божа такого гвалту!
Я магу яшчэ дапамагаць людзям, якия апынулися ў цяжким становишчы, што и раблю, гэта ў мяне атрымливаецца рабиць)
Дай Божа ўсим Добрых Дзён и Добрых Поспехаў!

Жыве Беларусь!
Reply
Чегеварвар, 12:46, 6.12      -   0   +  
Дзякуй.
Reply
111111111111111, 9:36, 4.12      -   +12   +  
А СУДЬИ ДАЮТ КЛЯТВУ НЕ ВРИ?
Reply
ветка, 9:38, 4.12      -   +13   +  
У власти преступный клан. Бандитская групировкв,которая уничтожает молодежь!
Reply
Патриот, 10:04, 4.12      -   +7   +  
Хоть взрыв в метро на них не "вешают", так что всё не так уж и плохо. А то бы уже расстреляли.
Reply
Л.Гончарова без прав, работы и дивидендов с волчьим билетом за участие в собрании ОАО "АМкодор", 10:04, 4.12      -   +15   +  
...НЕВИНОВНЫХ МОЛОДЫХ ЛЮДЕЙ МОРАЛЬНО, ПСИХОЛОГИЧЕСКИ И ФИЗИЧЕСКИ БАНДИТСКИЕ ТРИ ВЕТВИ ВЛАСТИ УНИЧТОЖАЮ, КАК И КОВАЛЕВА И КОНОВАЛОВА, И ПРИ ЭТОМ ПЛАЧУТ, ЧТО СМЕРТНОСТЬ ПРЕВЫШАЕТ РОЖДАЕМОСТЬ.
Reply
николай, 10:35, 4.12      -   +13   +  
Держись .тезка.Чем больше тебе наказаний,тем больше ненависти к кучерявому,тем быстрее Господь примет адекватные меры за невинноосужденных и иные злодеяния.У него ведь тоже Коля имеется.
Reply
azhbeta, 11:17, 4.12      -   +8   +  
sbabodu palitviaznem!!!
Reply
ЛК, 11:25, 4.12      -   +9   +  
Если "выездная кодла" пожаловала в зону----в "крытую" отправят человека без вариантов!
Судом это называть---себя не уважать!
Могли-бы,шавки,и не ехать, а по телефону"объявить приговор",зачем этот МАРИОНЕТОЧНЫЙ ЦИРК?!
Reply
миг, 11:38, 4.12      -   +9   +  
Как вы не поймете .Этот вопрос решает не шкловский суд.Наши суды вообще ничего не решают.Постановление уже давно написано.А,типа судья и прокурор,устроят маленький спектакль для зрителей.Николай я с тобой.
Reply
ната, 11:51, 4.12      -   +12   +  
Посмотрите какие красивые лица у всех этих ребят. Какие добрые глаза. А теперь вспомните морды любого из вертикали. Почуствуйте разницу.
Reply
св, 12:07, 4.12      -   +10   +  
Держись, Николай, мы с тобой. Прости нас за трусость.
Reply
 

Write your comment

E-mail won't be published

Comment will be published after modertor checks it

Loading...

          Новости партнеров


Loading...





Exchange Rates of the National Bank

Валюта  21.08.14  22.08.14
EUR13 820,0013 800,00
USD10 390,0010 400,00
RUB287,00286,50

Opinion


Kolkhoz boomerang

Kolkhoz boomerang

Natallia Radzina, Gazeta Wyborcza

Recruitment

Recruitment

Jauhien Skrabiec

Stop kissing dictators’ hands

Stop kissing dictators’ hands

Natallia Radzina

Who has benefits from holiday?

Who has benefits from holiday?

Mania Myshkavets

Occupation of Belarus starts with parade

Occupation of Belarus starts with parade

Uladzimir Khalip

Belarusian Weather Forecast

   21.08   22.08 
Brest Дождь+15
+7
Ясно+21
+11
Vitebsk Ясно+22
+11
Небольшая облачность+19
+8
Homel Гроза+26
+12
Небольшая облачность+21
+9
Hrodna Дождь+18
+8
Ясно+21
+11
Minsk Возможен дождь+20
+8
Ясно+21
+9
Mahilou Облачно+23
+11
Небольшая облачность+20
+9



Yesterday's statistics:

unique visitors 333168
pageviews 1875448

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Old site version

Subscribe in English

Enter your email address: