3 May 2024, Friday, 16:55
Support
the website
Sim Sim,
Charter 97!
Categories
Comments 18
+26 +
незнайка, 13:27, 31.07

Статью даже не читал ,но комент пишу. Самый что не наесть "шпиен" . Настоящих где взять? Приходиться назначать ,а раз назначили "шпиеном" значит "шпиен" Если меня завтра назначуть шпиеном , так я сразу скажу ;спасибо за оказаную мне " честь и доверие" .ДА ЗДРАСТВУЕТ ШПИЕН НЕЗНАЙКА, УРА ТОВАРИЩИ, УРАААААААААА.

Reply
+25 +
rr, 13:39, 31.07

Якия яны свиньи, шпиена знайшли.Малица трэба каб Пан Бог знишчыу гэту пачвару.

Reply
+30 +
Nikolai, 13:43, 31.07

У нас шпиенов по разнорядке с верху назначают, в нужные сроки.

Reply
+24 +
Фома, 13:46, 31.07

Это был подарок РПЦ накануне приезда гланого попа.

Reply
+9 +
777, 14:32, 31.07

Гэта з-за гэтага шпиёна ў нас сала ў 3 разы даражэйшае за польскае?

Reply
+25 +
nerguss, 14:41, 31.07

Хоть и крещеный я в православной церкви, но похоже, надо принимать католическую веру, потому что все, что связано с совком, РПЦ и властью в РБ и РФ для меня стало отвратительным и полностью неприемлемым

Reply
+2 +
Обыватель, 21:02, 31.07

При чем тут вера?

Reply
0 +
RuslanP, 13:07, 18.09

Зря вы так....
Я хоть и католик но с большим уважением отношусь к Православию т.к на мой взгляд это очень искреннее и глубокое направление христианства и оно не ограничено такими спорными личностями типа Гундяева ...

Reply
+13 +
van dzik, 15:20, 31.07

Подарок филиала центру (Кире от Шуры) по случаю приезда.
До чего низко! А в прочем - это их уровень.

Reply
-21 +
TEK, 15:35, 31.07

Ну и фамилия )))

Reply
+23 +
каталік, 15:36, 31.07

Чаму карэспандэнты не запытаюцца ў парафіян Мар'інай Горкі? Яны павінны добра ведаць яго! Хто, як не кс. Уладыслаў зрабіў з іх касцела "цукерачку"!!! Прывез туды Святыню з Падуі. І гэта пры тым, што ен мае вялікіе праблемы са здароўем! Ці не ведаюць парафіяне, як кс. Уладыслаў прыйшоў да веры? Як ен ледзь выжыў пасля страшнай аўтакатастрофы ў 1990-х і толькі малітва яго і яго родных да Маці Божай Вострабрамскай вярнула яго з таго свету! У яго да гэтай пары нямее адна з ног, а КДБ здекваеца з гэтага! А як гэту навіну прыняла яго мама? Ці не ведаюць наогул службісты, што такое родныя мама і тата?Што такое сын для мамы? Ці гэта толькі закладнікі для іх, ці элехтарат? А вы шпіен, шпіен.... Ен годны Сын Касцела. Вострабрамская Божая Маці не пакіне яго...

Reply
+18 +
Юрка Сiвы, 15:41, 31.07

Не краiна, а зборышча здраднiкау у колькасцi 9 200 000. Засталося толькi 4 чэсных чалавекi - Саша, Вiця, Дiма ды Коля...

Reply
+12 +
Лариса, 16:27, 31.07

Божа, дай iм розуму i сумлення!

Reply
+5 +
Дебицелл, 18:16, 31.07

Потомки тех, кто в 30-х и 40-х были объявлены шпионами, хотели бы, чтобы их предки действительно были шпионами.
К сожалению, шпион он только в ослабленных фуражками головах.

Reply
+6 +
католичка, 20:15, 31.07

Я призываю всех христиан молиться за ксендза Владислава. Только усердной, супольнай молитвой к Богу мы поможем разорвать кайданы на его руках и руках....... читайте псальм Давида (псалом 69, 73 ......, и далее).

Reply
+6 +
Аліса, 22:06, 31.07

"Кантора" - вораг народа - час ад часу паказвае самазванцу сваю значнасць. Беларусы - народ законапаслухмяны, сапраўдных шпіёнаў няма (каму патрэбна гэтае балота), дык яны іх утвараюць. Трэба сказаць, так непрафесійна, што нават куры смяюцца. Але які поп, такі і прыход. А каталіцкаму касцёлу трэба займаць больш смелую пазіцыю ў грамадстве. Смелага чалавенка і сабака не кусае. А так трасуцца, трасуцца, а справы ўсё горш.

Reply
+3 +
фантік, 0:03, 2.08

Ведаю ксянза Уладыслава асабіста...І шлюбавалася і дзетак хрысцілі....Ён цудоўны чалавек...а чаму не кажуць у інтэрвью,што ён даволі доўгі час працаваў у мінскай катэдры...і што на ягоныя пропаведзі збіраўся паўнюткі касцёл...а ў Марьінай горцы ў гэтым годзе аж трыццаць дзетак пайшлі да першай камуніі....у мінску думаю меней...пра гэта смі не кажуць....ганьба!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reply