6 мая 2024, понедельник, 12:54
Поддержите
сайт
Сим сим,
Хартия 97!
Рубрики
Комментарии 44
+164 +
нашчадак рэвалюцыянера, 10:42, 26.10

вялізны Вам дзякуй!

Ответить
+135 +
Леон, 10:47, 26.10

Вялiкi дзякуй Хартыi за гэты артыкул, а таксама Тамары Уладзiмiраўне i яе сыну. Трэба распаўсюдзiць гэтую iнфармацыю, попыт на паштоўкi павялiчыцца, ды i людзi змогуць набыць тое, што сэрца патрабуе, а не тое, што папаноўвае лукашэнкаўская белпошта.

Ответить
+11 +
Вальдэмар, 16:05, 26.10

гэта наша пошта, якая ёсць........ самі памяняемся і свет вакол нас зменіцца

Ответить
+79 +
Самасуй, 10:47, 26.10

Брава! Вялiki дзякуй!!! Поспехау i удачы Вам!!!

Ответить
+30 +
Гнестар, 10:49, 26.10

Каторы год не магу знайсцi

Ответить
+42 +
Наталья, 10:52, 26.10

Здорово! Можно продавать через интернет. Я бы заказала для посткроссинга.

Ответить
+25 +
я, 11:13, 26.10

хачу сабе такiя праз сетку

Ответить
+11 +
bubochka, 16:23, 26.10

I ja hochu! A kak kupit?

Ответить
+16 +
этнический белорус, 10:54, 26.10

Паважанне гэтым людзям! Годная справа! толькі мне здаецца, што трэба пісаць "Ў - у нескладовае" (на паштоўцы напісана "Ў - у не складанае)

Ответить
-2 +
mectny, 14:48, 26.10

Так, i мяне ў свой час гэтаму вучылi: "Ў - у нескладовае".

Ответить
+21 +
цётка, 20:45, 26.10

Чытайце подпіс на паштоўцы: "Насамрэч, па-беларуску размаўляць ня так ужо і складана". Аўтары проста абыгрываюць сходнасьць словаў (у гучаньні) "нескладовае" й "нескладанае". "У" нескладанае - гэта значыць, што сама беларуская мова - нескладаная. Літара "Ў" у дадзеным выпадку выступае як сымбаль усёй мовы, бо гэта адзіная мова, дзе такая літара і гук прысутны. Так зразумела? )

Ответить
+13 +
Сяржук, 20:10, 26.10

Вядома што Ў (у нескладовае). Але сэнс гэтай паштоўкі не для таго каб назву літары напісаць. А для таго каб падкрэсліць, што Мова нескаладаня. Тут прыхаваны сэнс :)

Ответить
+4 +
Пяпярдэчына, 20:40, 26.10

Гэта крэатыУ

Ответить
+30 +
костик, 10:59, 26.10

Продавайте через интернет.

Ответить
+52 +
воля, 11:11, 26.10

Навiна як сонейка. Дзякуй за творчасць!

Ответить
+5 +
аг а, 12:13, 26.10

вытворчасць

Ответить
+11 +
Чего проще., 11:19, 26.10

«У нас свая прадукцыя»
Это продукция того, кто дает откаты? Или совместный бизнес с Калугой?

Ответить
+28 +
Дрыгвант, 11:20, 26.10

Дзякуй,вялiкi!менавiта на вас i трымаеца беларушчына.

Ответить
+22 +
Николай, 11:28, 26.10

Чудесно! Порадовали немного.

Ответить
0 +
Sledkoff, 11:37, 26.10

А хто ведае чаму па расейскі трэба пісаць ў (жЫ-шЫ) літару і замест літары Ы калі выразна чутна літара Ы? Адказ "такія правілы" не пішыце, пішыце прычыны.

Ответить
-9 +
ФёдорИ, 12:37, 26.10

В русском и белорусском языках "ж" , "ш" всегда твердые.

Ответить
+26 +
аўтар, 11:46, 26.10

"Са слоў выдаўца, адмовілася заключаць дамову на рэалізацыю толькі «Белпошта»."
************
Было б странно, если бы согласились........ Там у них только туалетная лощеная газета в почёте (сб)....

Ответить
+5 +
Вялiкi дзякуй, 23:03, 26.10


Да и выбор ужжжасный. Пошлятина полная!!! А это как глоток свежего воздуха.
Очень приятная новость.

Ответить
+15 +
Nick, 12:01, 26.10

Круто!

Ответить
-16 +
аг а, 12:12, 26.10

даже в комментах, трасянка господа!

Ответить
+3 +
бугу, 15:15, 26.10

это не названия улиц писать

Ответить
0 +
Люстэрка, 1:33, 28.10

Трасянку ненавідзяць тыя, хто ненавідзіць беларуса. (Можа быць і ў самім сябе). Бо гэта сто пудоў не руская мова.
А ім так хочацца знішчыць Беларусь і беларусаў, але ж ніяк не удаецца.
Нас косяць, а мы ўсе роўна прарастаем, з корня... Бо ў нас тут корань, у нашай зямлі.

Ответить
+1 +
Жыве трасянка!, 1:29, 28.10

Не бачу трасянкі, але ж калі і ёсць, то трасянка усё роўна-гэта беларуская мова, але не дасканалая. Праз трасянку лягчэй перайсці на родную мову. Бо ў трасянцы беларуская фанэтыка (вымаўленне гукаў). А вымаўляць гукі правільна навучыцца цяжэй, чым вывучыць словы. Ва ўмовах знішчэння ўсяго беларускага - гэта саломінка, якую не трэба выбрасваць, але трэба разумна выкарыстаць.
Так што не саромеемся трасянкі, але ж чытаем паціху на літаратурнай мове старонкі ў інтэрнэце, (а можа хто і кнігі...), каб плаўненька перайсці на чысценькую мову.
І... але-оп! Мы размаўляем!
Так што жыве трасянка!

Ответить
+20 +
LUKA, 12:42, 26.10

вялізны Вам дзякуй

Ответить
+4 +
Жужа, 12:46, 26.10

Прыкольна!

Ответить
+18 +
Tata, 13:00, 26.10

Выдатныя паштоукi! Хачу сабе такiя ж....

Ответить
+26 +
Святлана, 13:25, 26.10

Вельмi прыемна. Паболей бы беларускага!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ответить
+19 +
Мика, 13:49, 26.10

Дзякуй даражэгнькая, паштоуки грэюць душу.

Ответить
+18 +
harold, 13:58, 26.10

Креативно. Приехали гости из европы. мы искали детские майки с надписью на мове.нигде не нашли.Висят майки производства РБ с надписями на английском. Гости удивились.

Ответить
+16 +
іншаземец, 14:22, 26.10

Дык вось хто вырабляе поштоўкі якія мне дасылае жонка)

Ответить
+12 +
Ал, 14:26, 26.10

Поспехау

Ответить
-3 +
Мікола, 14:38, 26.10

Сяржук, выдатна!!!!!!!!!!!!
Не ведаеш, дзе там знік Эдзік?

Ответить
+6 +
bubochka, 16:21, 26.10

Super novost! Molodcy, tak derjat.

Ответить
+19 +
123, 16:30, 26.10

+1000000! Жыве Беларусь!

Ответить
+19 +
Татьяна, 17:43, 26.10

Для тех, кто хочет купить в Минске. Книжный павильон около ВДНХ, как зайдете, самый левый ряд , место в конце. Выбор есть, очень душевные открытки

Ответить
+11 +
Леон, 18:34, 26.10

Спасибо, добрый человек, за информацию. Непременно воспользуюсь.
Глыток свежага паветра. Яшчэ раз дзякуй!

Ответить
+9 +
Хрысцiна, 23:15, 26.10

А я сёння бачыла гэтыя паштоукi "У Логвiнау" (толькi Калядных, здаецца, не было) i яны мне вельмi спадабалiся, такiя прыгожыя и сучасныя. Я яшчэ падумала, што iх нейкiя маладыя крэатыуныя дызайнеры зрабiлi. Вялiкi дзякуй Вам, Тамара Уладзiмiрауна i Сяржук!
А што датычыць "Белпошты", то неяк не атрымлiваецца у мяне уявiць сабе такiя цудоуныя паштоукi побач з тым, што у iх шафiках панастаулена. Упэунена, што у кiёсках "Белсаюздрук" вельмi добра будуць выглядаць i прадавацца!

Ответить
+2 +
Aнton, 23:23, 26.10

Красотка!!!

Ответить
+3 +
Дзякуй вам, добрыя людзі, 1:36, 28.10

Прыгожа і з душой.

Ответить