banner1 banner1 banner1

12.02.2013

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру» 11

13:08, — Культура

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру»

Яна нарадзілася не на тэрыторыі сучаснай Беларусі, але зрабіла для разьвіцьця яе культуры нашмат больш, чым тыя, хто атрымлівае дзяржаўныя ўзнагароды “За духоўнае адраджэньне” ці ордэны Скарыны....

Комментарии

Назараў, 13:23, 12.02      -   +19   +  
Дзякуй табе, Ілона!!!
Ответить
Lilija, 13:36, 12.02      -   +20   +  
Цудоуны артыкул, цудоуная спявачка! Шкада, што у Беларусi пра яе нiхто не ведае...Здзiуляе тое, што iснуе шмат людзей па цэлым свеце, якiя нясуць iнфармацыю аб нашай краiне. I я вельмi удзячная iм!!! Жыве Беларусь!!!
Ответить
арсень, 13:46, 12.02      -   +16   +  
цудоуная музыка , прыгожая , разумная дзеучына
Ответить
456, 14:14, 12.02      -   +14   +  
Мару дажыць да Беларусi дзе родная мова будзе гучаць на вулiцах, магазiнах, у кожнай дзяржаўнай установе i нiхто ня будзе гэтаму здiўляцца...
Ответить
5732, 14:17, 12.02      -   +10   +  
Тут цікавая тэма праглядаецца, звычайна есць тытульная культура на Радзіме, якая дыктуе стыль, моду, напрамак - культура замежжа адстае, становіцца другаснай. У Беларусі зусім другое становішча, замежныя беларусы наадварот сваю культуру будуюць на больш прагрэсіўнай і такім чынам выглядаюць больш прывабна ў адносінах да беларускай афіцыйнай, і таму прыклад Ілона Карпюк.
Ответить
Vadim Kravtsov, 14:24, 12.02      -   +8   +  
Zora4 ka Vy nasha belaruskaja, Ilona.
Ответить
пенсионеркаВ, 14:43, 12.02      -   +11   +  
дзякую табе цудоуная дзяучына?
Ответить
нашчадак рэвалюцыянера, 15:09, 12.02      -   +8   +  
цудоўная дзяўчына з чароўным голасам і невераготна прыгожай музыкай !
дзякуй Патрыётка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
дЖОХАР, 17:02, 12.02      -   +4   +  
Молодчинка !!!!!!!!! +1000000
Ответить
Уладзь, 19:13, 12.02      -   +1   +  
Дзякуй беларусачцы Iлоне.
Ответить
Алена, 19:33, 12.02      -   +1   +  
Вось,што павiнна гучаць на нашым радые iТБ! Вось якой музыкай трэба захапляцца нашай моладзi! Дзякуу табе,Iлона!
Ответить
 

Написать комментарий

E-mail не будет опубликован

Комментарий будет опубликован после проверки модератором

Loading...

          Новости партнеров


Loading...




Погода в Беларуси

   20.09   21.09 
Брест Облачно+20
+9
Небольшая облачность+22
+13
Витебск Ясно+18
+5
Солнечно+18
+10
Гомель Облачно+19
+8
Возможен дождь+18
+10
Гродно Возможен дождь+19
+7
Ясно+20
+12
Минск Возможен дождь+18
+8
Небольшая облачность+18
+9
Могилев Небольшая облачность+18
+6
Небольшая облачность+18
+10

Курсы валют Национального банка

Валюта  20.09.14  21.09.14
EUR13 590,0013 590,00
USD10 540,0010 540,00
RUB274,00274,00

Мнение


За что они воюют?

За что они воюют?

Виктор Леденев

Котел Кирилла

Котел Кирилла

Дмитрий Дашкевич

Тихий уголок для старого диктатора

Тихий уголок для старого диктатора

Владимир Халип

Кости для фрау Риббентроп

Кости для фрау Риббентроп

Александр Томкович

Выйти на площадь Мира

Выйти на площадь Мира

Наталья Радина



Вчера на сайте:

посетителей 298181
просмотров 1612683