banner1 banner1 banner1

12.02.2013

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру» 11

13:08, — Культура

Ілона Карпюк: «Змагаюся за тое, каб беларусы мелі сваю мову і культуру»

Яна нарадзілася не на тэрыторыі сучаснай Беларусі, але зрабіла для разьвіцьця яе культуры нашмат больш, чым тыя, хто атрымлівае дзяржаўныя ўзнагароды “За духоўнае адраджэньне” ці ордэны Скарыны....

Комментарии

Назараў, 13:23, 12.02      -   +19   +  
Дзякуй табе, Ілона!!!
Ответить
Lilija, 13:36, 12.02      -   +20   +  
Цудоуны артыкул, цудоуная спявачка! Шкада, што у Беларусi пра яе нiхто не ведае...Здзiуляе тое, што iснуе шмат людзей па цэлым свеце, якiя нясуць iнфармацыю аб нашай краiне. I я вельмi удзячная iм!!! Жыве Беларусь!!!
Ответить
арсень, 13:46, 12.02      -   +16   +  
цудоуная музыка , прыгожая , разумная дзеучына
Ответить
456, 14:14, 12.02      -   +14   +  
Мару дажыць да Беларусi дзе родная мова будзе гучаць на вулiцах, магазiнах, у кожнай дзяржаўнай установе i нiхто ня будзе гэтаму здiўляцца...
Ответить
5732, 14:17, 12.02      -   +10   +  
Тут цікавая тэма праглядаецца, звычайна есць тытульная культура на Радзіме, якая дыктуе стыль, моду, напрамак - культура замежжа адстае, становіцца другаснай. У Беларусі зусім другое становішча, замежныя беларусы наадварот сваю культуру будуюць на больш прагрэсіўнай і такім чынам выглядаюць больш прывабна ў адносінах да беларускай афіцыйнай, і таму прыклад Ілона Карпюк.
Ответить
Vadim Kravtsov, 14:24, 12.02      -   +8   +  
Zora4 ka Vy nasha belaruskaja, Ilona.
Ответить
пенсионеркаВ, 14:43, 12.02      -   +11   +  
дзякую табе цудоуная дзяучына?
Ответить
нашчадак рэвалюцыянера, 15:09, 12.02      -   +8   +  
цудоўная дзяўчына з чароўным голасам і невераготна прыгожай музыкай !
дзякуй Патрыётка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ответить
дЖОХАР, 17:02, 12.02      -   +4   +  
Молодчинка !!!!!!!!! +1000000
Ответить
Уладзь, 19:13, 12.02      -   +1   +  
Дзякуй беларусачцы Iлоне.
Ответить
Алена, 19:33, 12.02      -   +1   +  
Вось,што павiнна гучаць на нашым радые iТБ! Вось якой музыкай трэба захапляцца нашай моладзi! Дзякуу табе,Iлона!
Ответить
 

Написать комментарий

E-mail не будет опубликован

Комментарий будет опубликован после проверки модератором

Loading...

          Новости партнеров


Loading...



Погода в Беларуси


Курсы валют Национального банка

Валюта  30.09.14  01.10.14
EUR13 420,0013 430,00
USD10 580,0010 590,00
RUB269,00269,00

Мнение


Майра Мора объединяет белорусов

Майра Мора объединяет белорусов

Владимир Халип

Goodbye Ленин

Goodbye Ленин

Валентин Стефанович

За что они воюют?

За что они воюют?

Виктор Леденев

Котел Кирилла

Котел Кирилла

Дмитрий Дашкевич

Кости для фрау Риббентроп

Кости для фрау Риббентроп

Александр Томкович



Вчера на сайте:

посетителей 299011
просмотров 1696305

пн вт ср чт пт сб вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Старая версия сайта

Конституция Республики Беларусь:

"Статья 34. Гражданам Республики Беларусь гарантируется право на получение, хранение и распространение полной, достоверной и своевременной информации о деятельности государственных органов, общественных объединений, о политической, экономической, культурной и международной жизни, состоянии окружающей среды..."

Подписка

       

Введите ваш e-mail: