banner1 banner1 banner1

4.12.2012

They did not accept books for Parfiankou in jail 9

13:41, — Politics

They did not accept books for Parfiankou in jail

A civic activist Rygor Gryk collected around forty books by Belarusian and foreign authors and tried to send them to the jail No 6 of Baranavichy on 3 December....

Comments

x, 14:02, 4.12      -   +1   +  
Какой им смысл постоянно пытаться навредить этим людям, особенно когда речь идет об обычных служащих...
Reply
Olga, 14:12, 4.12      -   +2   +  
Там очень странные порядки - книги нельзя, а журналы заказным письмом - можно. Единственная книга, которую передали Василию - сборник стихов Владимира Некляева с его автографом.
Reply
Чегеварвар, 14:17, 4.12      -   +2   +  
Намеснік начальніка СІЗА маёр Аляксандр Пупко адмовіўся паклікаць бібліятэкара для праверкі, ацэнкі і перадачы на захоўванне прынесенай літаратуры. Параіўшыся з кіраўніцтвам турмы, Аляксандр Пупко заявіў, што «нашай установе кнігі не патрэбныя».
==================================================================
Цікава, там усе прыдуркаватыя, ці толькі намесьнікі начальнікаў?
Кнігі перадавалі НЯ ВАШАЙ УСТАНОВЕ, і нават НЕ ТАБЕ, мразь.
Кнігі былі дзеля Васіля, недарэка!
Reply
zapadenec, 20:47, 4.12      -   -1   +  
Удивляюсь я вот таким высказываниям. Грубят, обзывают. Это что, культура общения противников режима? Кроме того удивлен названием статьи. Следующий раз нужно привезти в тюрьму фуру яблок, а статью назвать "В СИЗО не приняли яблоки для Парфенкова". У вас что, фантазия слабо работает?
Reply
Чегеварвар, 13:49, 5.12      -   0   +  
Вельмі зьдзіўлены Вашым камэнтаром, zapadenec, 20:47, 4.12.....
Вас шчыра абурае тыя абразьлівыя словы з тых, што я напісаў?
А "сюда, нах.., бегом ..ля, уроды ..баные" Вас аніразу ня крыўдзіць?! А перадачы ў 500 г на год Вас ня крыўдзяць? І нешта я ня чую Вашага абурэньня тым, што людзям забараняецца ПРОСТА ЧЫТАЦЬ! Чамусьці Вас абурае іншае.
Ці Вы пакрыўджаны, што я сваімі словамі ачарніў вобраз таго бездакорнага інтэлігента-апазыцыянэра, акі здольны толькі ў ладкі пляскаць ды пакорна падстаўляць карак пад гумавыя палкі амонОВЦОВ?!
Ня трэба крывадушнічаць!
Да за такое на сахор насадзіць трэба, а не словамі плявузгаць, калі ўжо па-шчырасьці. Вы Васіля пашкадавалі? Можа маці Васіля падтрымалі?

Бач, ката "мразьзю" назвалі.. Бач, вобраз апазыцыі ачарнілі.

Апраўдвальнік ката - сам кат. Вы такі ж "западэнец", як я - "драздовец".
Манкурты радзімы ня маюць.
Reply
ната, 15:14, 4.12      -   +2   +  
Не взяли, потому-что не было среди книг стихов Быкова и очерков Скарины о Питере
Reply
лимон, 15:57, 4.12      -   +1   +  
надоело это нытье ! ни капли героического патриотизма нет ! одно нытьё. чего ж вы можете добиться, если уповать на жалость всегда? ничего !
Reply
Чегеварвар, 16:33, 4.12      -   +1   +  
лимон, 15:57, 4.12,
якія Вашыя прапановы? Бо ныць, што "надоело это нытье" - гэта таксама проста "нытье".
Калі Вы скажаце што канкрэтнае, штосьці параеце, чымсьці ДАПАМОЖАЦЕ тым, хто лукавымі за кратамі - то гэта ўжо справа.
А покуль - такое ж "нытье"...
Reply
ИПУ "Платформа", 17:52, 4.12      -   +3   +  
Мы сталкивались с таким случаем, когда человек хотел передать книги в СИЗО-1 и их не приняли. Решили этот вопрос через ДИН, всё вежливо приняли и сказали спасибо. Обращайтесь, и СИЗО-6 убедим принять книги.
Reply
 

Write your comment

E-mail won't be published

Comment will be published after modertor checks it



Belarusian Weather Forecast

   27.11   28.11 
Brest Дождь+2
-1
Дождь+2
-1
Vicіebsk Небольшая облачность0
-3
Небольшая облачность0
-3
Homіel Солнечно+4
-4
Солнечно+4
-4
Hrodna Дождь со снегом+1
-2
Дождь со снегом+1
-2
Minsk Небольшая облачность+1
-2
Небольшая облачность+1
-2
Mahiliou Ясно+2
-4
Ясно+2
-4

Exchange Rates of the National Bank

Валюта  26.11.14  27.11.14
EUR13 400,0013 470,00
USD10 790,0010 800,00
RUB240,50233,00

Opinion


Shifts in market to shift power

Shifts in market to shift power

Ales Charniakovich

You’ve taken the right way, comrades!

You’ve taken the right way, comrades!

Valiantsin Stefanovich

Is it not the late 30s?

Is it not the late 30s?

Tatstsyana Novikava

In everyone’s memory

In everyone’s memory

Irina Khalip

Lukashenka is another Girkin

Lukashenka is another Girkin

Natallya Radzina



Yesterday's statistics:

unique visitors 340593
pageviews 1969992

Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Old site version

Subscribe in English

Enter your email address: